Strefa Seniora

W trosce o prawidłową pielęgnację stóp osób starszych i mając na uwadze, jakie zagrożenia powoduje nieumiejętna pielęgnacja (niewłaściwe skracanie paznokci, nieodpowiednie usuwanie zrogowaceń, zgrubień)  w Gabinecie Podosan realizowany jest Projekt Senior. Wszystkie osoby w wieku 60+ mogą skorzystać z Podstawowego Zabiegu Podologicznego z 15% rabatem. Na pozostałe zabiegi podologiczne (podlinkowanie) przysługuje rabat w wysokości 10%.

Gabinet jest także Partnerem Programu ”Buska Karta Seniora”.
Wierzę, że dzięki temu przedsięwzięciu wszystkie osoby potrzebujące pomocy będą mogły z niej skorzystać.

Zabieg taki może okazać się doskonałym i praktycznym prezentem dla Rodzica!

Skuteczna profilaktyka stóp jest gwarancją zdrowia!

Pacjenci, korzystający z usługi Podstawowego Zabiegu Podologicznego (PZP) w ramach programu profilaktycznego Podosan Gabinet Zdrowych Stóp, mają możliwość zbierania pieczątek w Projekcie Senior. Po zebraniu 10 pieczątek, 11 zabieg PZP jest bezpłatny.

PROJEKT SENIOR – SPECJALISTYCZNA OPIEKA 60+

W przypadku osób starszych zaburzenia krążenia, deformacje stóp, cukrzyca i inne choroby przewlekłe to tylko niektóre źródła problemów w obrębie stóp. Aby zapobiec powstawaniu i nasilaniu się problemów ze stopami, niezbędna jest profesjonalna opieka podologiczna. Dobór odpowiednich technik terapii i najlepszych preparatów pozwala utrzymać stopy Seniorów w zdrowiu, co ma znaczny wpływ na podniesienie komfortu i jakości ich życia.

Nieprawidłowa pielęgnacja stóp, nieodpowiednie usuwanie zrogowaceń czy niewłaściwe obcinanie paznokci, prowadzi w wielu przypadkach do uszkodzeń skóry, która wraz z wiekiem wymaga więcej czasu na regenerację.

SKUTKI BRAKU PROFILAKTYKI

  • Zaburzenia krążenia – paznokcie zazwyczaj stają się nieestetycznie zgrubiałe, przerośnięte, przesuszone, przebarwione, łamliwe i podatne na grzybicę. Wynikiem zaniedbanych paznokci oraz nadmiernych zrogowaceń są bardzo często bolesne deformacje stóp oraz wrastanie i wkręcanie się paznokci.
  • Cukrzyca – szczególnie u Seniorów obserwujemy zaburzenia czucia i krążenia, także w obrębie stóp. Samodzielna pielęgnacja może okazać się bardzo trudna i mało efektywna. Odpowiednie narzędzia, opracowanie płytki paznokcia oraz systematyczność pozwolą utrzymać stopy w dobrej kondycji. Istotna jest również profilaktyka stopy cukrzycowej, która zbyt późno rozpoznana przyczynia się nawet do amputacji stopy. Bardzo ważne jest, aby nie doprowadzić do obtarć lub uszkodzeń naskórka, gdyż może to prowadzić do powstania trudno gojących się ran.
  • Cienka skóra Seniora jest bardziej wymagająca i traci naturalną barierę ochronną.  Łatwo ulega przesuszeniu i pęknięciom.

    Profilaktyczne zabiegi podologiczne oraz dobór odpowiednich i profesjonalnych preparatów, pozwolą utrzymać stopy Seniora w zdrowiu, bez ryzyka obtarć czy uszkodzeń naskórka!